Neskúšajte odhodlanie Izraela, Irán dostal varovanie od Netanjahua

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Foto: TASR/AP

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v nedeľu na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii varoval Irán, aby "neskúšal odhodlanie Izraela". Vo svojom prejave podľa agentúry AP tiež varoval, že keď Irán nadobudne jadrové zbrane, jeho agresiu už nikto nezastaví.

„Izrael nedopustí, aby mu iránsky režim uviazal okolo krku slučku teroru,“ uviedol izraelský premiér a zdvihol z rečníckeho pultu kus plechu, o ktorom tvrdil, že pochádza z iránskeho bezpilotného lietadla.

Netanjahu ďalej povedal, že kolonizáciou Sýrie a Libanonu sa Irán usiluje založiť „impérium“, ktorého územie bude siahať až po pobrežie Stredozemného mora. Podľa Netanjahua Izrael nedopustí, aby Irán tieto krajiny natrvalo ovládol.

„Zakročíme nielen proti prostredníkom Iránu, ale aj proti Iránu samému. Mám pre teheránskych tyranov odkaz: neskúšajte odhodlanie Izraela,“ vyhlásil izraelský premiér.

V iránskej hrozbe však Netanjahu našiel aj pozitívum, keď povedal, že prispela k zlepšeniu vzťahov medzi Izraelom a arabskými krajinami.

„Iránska hrozba prispela k zblíženiu Izraela s arabskými krajinami. Arabské štáty pochopili, že Izrael nie je ich nepriateľom, ale spojencom,“ uviedol Netanjahu.

Môže vás zaujímať

Hlavný podozrivý z vraždy maltskej novinárky vedel o vývoji vyšetrovania