Jednou vetou

Dodávka zrazila ľudí po koncerte Bruna Marsa – jeden mŕtvy

Dodávka zrazila v pondelok okolo 04.00 h SELČ štyroch ľudí na hudobnom festivale v Holandsku - jednu osobu usmrtila a ďalšie tri vážne zranila. Incident sa stal na záver trojdňového festivalu Pink Pop, niekoľko hodín po vystúpení R&B umelca Bruna Marsa. Informovali o tom agentúry Reuters, DPA a AP s odvolaním sa na miestnu políciu.

aktualizované: 11:38

Nie je jasné, či išlo o nehodu alebo úmyselný čin. V policajnom vyhlásení sa uvádza, že vodič ušiel s dodávkou z miesta činu a polícia po ňom pátra. Ďalšie médiá opísali vozidlo ako malý biely autobus.

Obľúbený hudobný festival Pink Pop navštevujú desaťtisíce fanúšikov popu a koná sa každý rok v meste Landgraaf v provincii Limberg na juhovýchode Holandska, pri nemeckých hraniciach. Fanúšikovia práve odchádzali z koncertu a smerovali do neďalekého kempingu.

Festival hudby a umenia prerušila streľba gangov

Polícia vo vyhlásení upozornila, že ulicu, kde k incidentu došlo, teda jeden z dvoch východov z festivalového areálu, uzavreli kvôli vyšetrovaniu. Po vozidle pátrajú aj orgány z Nemecka a Belgicka.

Varovanie zaslané pohotovostnými zložkami do mobilných telefónov v danej oblasti upozorňovalo ľudí, aby dávali pozor na vozidlo Fiat Doblo s číslom 257, ktoré je súčasťou jeho poznávacej značky.

Podľa televíznej stanice RTL bola na mieste zdravotnícka helikoptéra, sanitky a vo veľkom počte aj polícia.
Bruno Mars bol hlavným účinkujúcim, ktorý v nedeľu neskoro večer uzatváral trojdňový hudobný festival. Vozidlo

vrazilo do ľudí o niekoľko hodín neskôr.
Starosta Landgraafu, Raymond Vlecken, navštívil v pondelok miesto zrážky a prípad označil za „strašný“.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia