Jednou vetou

Neuveriteľné: Najvyšší umelý vodopád na svete, pozrite sa na tú parádu

Najvyšší umelý vodopád je v Číne. Má vyše 100 metrov

foto: youtube

Ako využiť nudnú stenu mrakodrapu? Postavíme tam vodopád a bude najvyšší. Obyvatelia domu si pri pohľade z okna môžu myslieť, že stále prší a hoci sa zdá, že ide o obrovské mrhanie vodou, architekti mysleli na všetko. Pozrite sa, čo "vyrástlo" na budove v Číne.

VIDEO: To musíte vidieť, ako chcú prilákať nových vodičov

Vyzerá to, akoby niekto na najvyššom poschodí zabudol vypnúť v kúpeľni vodu, tá sa teraz vylieva cez okno na celú stenu budovy a niekomu príde obrovský účet za spotrebu. Našťastie ide o najvyšší umelý vodopád. Nachádza sa na mrakodrape v čínskom meste Kuej-jang a voda tam padá z vyše 106-metrovej výšky. Prekonal tak doteraz najvyššie umelé vodopády Cascata delle Marmore, ktoré sú v Taliansku.

Krimi príbehy, z ktorých doslova mrazí. Veď sú zo severu

Okrem obdivu sa novinka nevyhla aj kritike, na to však existuje vysvetlenie. „Ide o turistickú atrakciu a nikto sa nemusí obávať plytvania vodou, či elektrinou. Pri konštrukcii sme mysleli aj na toto a preto má budova štvorposchodovú zásobáreň a pumpovaná voda je recyklovaná,“ uviedol ešte v júli pri predstavení projektu hovorca spoločnosti Kuej-čou Lu-ti-ja Property Management Co.

Filmové novinky: Toto sa oplatí vidieť v septembri

Len jedna hodina celej parády vyjde v prepočte okolo 90 eur, čo je rozpočítané v nájomnom a zrejme aj preto nie je tento umelý vodopád stále v prevádzke. Spustený je vraj len vo výnimočných prípadoch. V akých konkrétne, či ide napríklad len o štátne sviatky alebo počas narodenín obyvateľov domu, majitelia budovy nespresnili. V každom prípade, keď je vodopád zapnutý, môže tých, čo si ešte nezvykli výhľad z okna na prvý dojem mýliť, že vonku je obrovský lejak prípadne potopa.

Najvyšší umelý vodopád na svete je na mrakodrape v Číne:

Prvenstvo si doteraz držal umelý vodopád v Taliansku, Cascate delle Marmore:

Máte pre nás tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia