Jednou vetou

Niektorí biskupi v USA povolili jesť počas pôstu v piatok mäso

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Výnimku zapríčinila kríza súvisiaca s koronavírusom.

Katolícki biskupi v amerických štátoch New Jersey a Massachusetts povolili veriacim v čase pôstu jesť v piatok mäso. Dôvodom je kríza spôsobená novým koronavírusom.

„Pre problémy so zadovážením niektorých potravín a mnohé ďalšie úskalia, ktoré v súčasnosti prežívame pre koronavírus, povoľujem po zvyšok pôstu v piatky jesť mäso. Výnimkou je Veľký piatok,“ uviedol na Twitteri biskup James F. Checchio z New Jersey.

Podobnú správu zverejnil aj pomocný biskup Peter J. Uglietto z Bostonu v Massachusetts s odvolaním sa na povolenie kardinála Seana O’Malleyho.

„V týchto časoch sme odkázaní na to, aby sme využili čo najlepšie to, čo máme práve po ruke alebo čo si môžeme kúpiť. Mnohí využívajú potraviny uschované v mrazničkách alebo v policiach. Iní sú závislí od baleného jedla alebo jedla od agentúr, ktoré v tomto období robia dôležitú službu pre rodiny, a to najmä pre deti a seniorov,“ uviedol Uglietto a dodal, že kardinál vyzval tých, ktorí môžu dodržiavať pôst, aby tak aj urobili a podľa svojich možností pomohli ostatným.

Môže vás zaujímať

Karnevalový sprievod v Riu odložili na neurčito