Jednou vetou

Nigela Faragea zasiahol počas kampane hodený mliečny koktail

Nigel Farage

Foto: TASR/AP

Lídra novovzniknutej britskej antieurópskej Strany brexitu Nigela Faragea v pondelok počas kampane pred voľbami do Európskeho parlamentu (EP) zasiahol pohár s mliečnym koktailom. Informovala o tom agentúra AP.

Faragea zasiahol mliečny nápoj počas kampane jeho strany v juhoanglickom meste Newcastle. Polícia uviedla, že na základe podozrení z napadnutia zatkla 32-ročného muža. Paul Crowther uviedol, že na Faragea hodil banánovo-karamelový koktail na protest proti Farageovej „žlči a rasizmu“.

Eurospektickí konzervatívci a DUP nepodporia Mayovej dohodu o brexite

„Bohužiaľ, niektorí podporovatelia zotrvania Británie v EÚ sa zradikalizovali do takej miery, že robiť kampane bežným spôsobom sa stáva nemožné,“ uviedol po incidente na Twitteri 55-ročný Farage.

Strana brexitu Nigela Faragea vedie v prieskume verejnej mienky v nadchádzajúcom boji o 73 kresiel v 751 člennom Európskom parlamente.

Pre brexit presúvajú finančné spoločnosti svoje pobočky do Dublinu

AP si všíma, že lepkavé nápoje sa stali v Británii nepravdepodobnou politickou zbraňou. V uplynulých týždňoch hodili mliečne koktaily počas predvolebnej kampane aj do iných pravicových kandidátov.

Sieť prevádzok rýchleho občerstvenia McDonald’s v Škótsku minulý týždeň oznámila, že polícia firmu požiadala, aby nepredávala mliečne koktaily počas predvolebnej kampane Strany brexitu.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia