Jednou vetou

Novinári sa zloženia budúcej vlády Talianska nedočkali, snáď v stredu

Taliansky prezident Sergio Mattarella hovorí s novinármi na záver 2.kola konzultácií o vytvorení novej vlády v prezidentskom paláci Quirinale v Ríme 13. apríla 2018

foto: TASR/AP

Bez výsledku sa skončilo v utorok v Ríme stretnutie talianskeho prezidenta Sergia Mattarellu a Carla Cottarelliho povereného zostavením prechodnej vlády, na ktorého programe boli konzultácie o zložení kabinetu technokratov.

Cottarelli opustil po asi hodinovom stretnutí prezidentský palác bez poskytnutia akýchkoľvek informácií. Prezidentský palác uviedol, že hlava štátu dostala od Cottarelliho informácie o stave formovania kabinetu a zároveň avizoval ich ďalšie stretnutie na stredu.

Taliansko bude mať novú vládu. Ovplyvní to Európu?

Informácia, ktorú sprostredkovali tlačové agentúry AP a MTI, vyvolala prekvapenie, pretože pozvaní novinári rátali už v utorok s predstavením budúcej vlády.

Analytici sa domnievajú, že Carlo Cottarelli iba ťažko nachádza ministrov do vládneho kabinetu, ktorý je už vopred odsúdený na neúspech, pretože v parlamente s pravdepodobnosťou rovnajúcou sa istote nedostane dôveru.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia