Jednou vetou

Novou hovorkyňou Bieleho domu bude Stephanie Grishamová

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Americký prezident Donald Trump v utorok vymenoval za novú hovorkyňu Bieleho domu Stephanie Grishamovú, ktorá dosiaľ zastávala post hovorkyne jeho manželky Melanie.

Menovanie Grishamovej do funkcie – hovorkyne Bieleho domu i šéfky tamojšieho oddelenia komunikácie s verejnosťou – oznámila na Twitteri práve Trumpova manželka, informuje agentúra AFP.

„Teší ma, že môžem oznámiť, že Stephanie Grishamová bude novou tlačovou tajomníčkou Bieleho domu a riaditeľkou komunikácie. Bola s nami od roku 2015 – prezident a ja nevieme o nikom lepšom, kto by (takto) slúžil našej administratíve i našej krajine,“ napísala Trumpová na Twitteri.

Grishamová v novej funkcii nahradí Sarah Sandersovú, kritizovanú za to, že novinárom pokrývajúcim dianie v Bielom dome len zriedkavo poskytovala vyjadrenia, pripomína agentúra AFP.

Irán sa chová urážlivo, rozumie len moci a sile, uviedol Trump

Sandersovej odchod z prominentného postu oznámil Trump 13. júna. Uviedol vtedy, že ako hovorkyňa skončí na konci júna. Oznámenie bolo pomerne prekvapivé, keďže Trumpova administratíva dovtedy nijakým spôsobom nenaznačovala, že by sa k Sandersovej odchodu schyľovalo, napísala vtedy AFP.

Pripomenula tiež, že Sandersová bola síce lojálna voči Trumpovi, no mala problematický až bojovný vzťah k novinárom pokrývajúcim dianie v Bielom dome. Pripisuje sa jej pritom zodpovednosť za zrušenie tamojších každodenných tlačových brífingov, ktoré fungovali za predošlých prezidentov.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia