Nový Zéland: V súvislosti s vyšetrovaním útokov evakuovali ľudí v inom meste

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Novozélandská polícia, ktorá vyšetruje piatkové streľby v dvoch mešitách v meste Christchurch, evakuovala obyvateľov žijúcich pri jednej nehnuteľnosti v meste Dunedin, o ktorej predpokladá, že je s týmito útokmi spojená. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa miestne úrady.

Polícia uviedla, táto nehnuteľnosť, ktorá sa nachádza približne 350 kilometrov od Christchurchu, sa stala „predmetom záujmu“ v spojitosti so zmienenými streľbami v mešitách, ktoré si vyžiadali 49 obetí na životoch.

Polícia vo svojom vyhlásení uvádza, že k evakuácii nehnuteľností v bezprostrednom okolí tohto objektu došlo v rámci preventívnych opatrení. Bližšie informácie neposkytla.

Aktualizované: Počet obetí streľby v mešitách na Novom Zélande sa zvýšil na 49

Paľba v meste Christchurch sa začala v piatok približne o 13.45 h miestneho času (02.45 h SEČ). Pri útokoch zahynulo najmenej 49 ľudí a viac než 20 ďalších osôb utrpelo zranenia. Polícia zároveň objavila dve podomácky zhotovené výbušné zariadenia v automobiloch zaparkovaných pred mešitami.

Polícia strelca zatkla a ďalších dvoch podozrivých vzala do väzby. AFP dodala, že nebolo bezprostredne známe, akú spojitosť s týmto prípadom má Dunedin, vzdialený približne štyri a pol hodiny jazdy na juh od Christchurchu.

Môže vás zaujímať

V Bulharsku odsúdili imáma a jeho 13 nasledovníkov