Obama hovoril v Paríži najmä o problémoch s meniacou sa klímou

Bývalý prezident USA Barack Obama

Foto: TASR/AP

Bývalý americký prezident Barack Obama ukončil návštevou Paríža svoje päťdňové zahraničné pracovné turné. Obama mal na programe obed s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom a prejav k vedúcim osobnostiam z obchodného sektora, informovala agentúra AP.


Obama a Macron v sobotu dve hodiny súkromne obedovali v Elyzejskom paláci. V celej oblasti sídla francúzskej hlavy štátu panovali zvýšené bezpečnostné opatrenia.

Prezidentský palác priblížil, že počas tohto obeda, ktorý sa konal bez účasti médií, malo dôjsť k prezentácii Obamovej nadácie.

Presvedčení, že dôjde k implementácií Parížskej dohody

Bývalý šéf Bieleho domu sa v Paríži stretol aj s bývalým šéfom Elyzejského paláca, Francoisom Hollandom. Hlavným bodom rozhovoru dvojice exprezidentov boli otázky zmeny klímy. Obama i Hollande stáli pred dvoma rokmi v Paríži pri podpise veľkej klimatickej dohody.

„Sme presvedčení, že dôjde k implementácii Parížskej dohody,“ napísal Hollande na Twitteri.

Klíma aj na podujatí spoločností internetového a komunikačného priemyslu

Obama sa o problematike meniacej sa klímy rozhovoril aj počas svojho večerného prejavu na podujatí organizovanom spoločnosťami z internetového a komunikačného priemyslu. Kritizoval avizovaný úmysel súčasného amerického prezidenta Donalda Trumpa odstúpiť od zmieneného parížskeho dokumentu.

Obama krátko pred európskym Parížom navštívil ázijské krajiny Čínu a Indiu

Môže vás zaujímať

Medzi obeťami streľby v Ostrave sú aj dvaja príslušníci väzenskej služby