Jednou vetou

Obamov status sa stal jedným z najobľúbenejších na Twitteri

Bývalý americký prezident Barack Obama. Foto: TASR/AP

Tvít, ktorý napísal bývalý americký prezident Barack Obama krátko po manifestácii belošských supremacistov vo Virgínii, sa stal najviac lajkovaným statusom v histórii sociálnej siete Twitter. Informovala o tom dnes agentúra DPA s odvolaním sa na vyhlásenie tejto spoločnosti.

„Nikto sa nerodí s nenávisťou voči inému človeku pre farbu jeho pokožky, pôvod či náboženstvo,“ napísal Obama v sobotu, citujúc juhoafrického lídra Nelsona Mandelu, ktorého označil za svojho „osobného hrdinu“. Pod odkazom je záber, na ktorom Obama zdraví skupinu detí pozerajúcich sa naňho z okna.

Daný tvít exprezident zverejnil po tom, ako pri násilných potýčkach v meste Charlottesville zahynula 32-ročná Heather Heyerová, ktorá protestovala proti zhromaždeným nacionalistom. Do demonštrantov zámerne vrazil osobný automobil. Zranenia utrpelo približne 15 ďalších osôb, polícia páchateľa zadržala.

Tvít do dnešného rána označili lajkom takmer tri milióny užívateľov Twitteru, čo je dosiaľ rekordné číslo. Obamov odkaz zároveň zdieľalo viac než 1,2 milióna ľudí. Prvý černošský šéf Bieleho domu odvtedy na tejto sociálnej sieti publikoval ešte ďalšie dva výroky z Mandelovej autobiografie Dlhá cesta k slobode.

Môže vás zaujímať

Moslimská skupina má po Johnsonovom víťazstve obavy z islamofóbie