Jednou vetou

Obamovci rozbiehajú novú kariéru. Čomu sa budú venovať?

Bývalý americký prezident Barack Obama so svojou rodinou.

Foto: REX FEATURES

Streamovacia spoločnosť Netflix v pondelok uviedla, že s bývalým prezidentom Spojených štátov Barackom Obamom a jeho manželkou Michelle uzavrela dlhodobú dohodu o spolupráci. Informovala o tom agentúra AP.

Americký exprezident a bývalá prvá dáma založili spoločnosť Higher Ground Productions, ktorá bude pre Netflix vyrábať seriály, dokumentárne i celovečerné filmy.

Spoločnosť však neuviedla, kedy sa budú programy Obamovcov vysielať ani to, o aký konkrétny obsah pôjde.

Obama na margo dohody uviedol, že počas jeho pôsobenia vo funkcii prezidenta stretli s manželkou množstvo „fascinujúcich ľudí“, ktorým chcú pomôcť, aby sa o svoje príbehy podelili so širokým publikom.

Čítajte viac: Uvoľnenie v obchodnom spore medzi USA a Čínou podporilo americké burzy

Podľa Teda Sarandosa, ktorý má na starosti obsahovú stránku vysielania Netflixu, patria Obamovci k „najuznávanejším a najznámejším osobnostiam na svete“. Majú jedinečnú pozíciu na to, aby mohli „objavovať príbehy o ľuďoch, ktorí prispeli k výrazným zmenám vo svojich komunitách a ktorí sa snažia urobiť svet lepším miestom“ pre život.

AP pripomenula, že Barack Obama nedávno ako prvý hosť vystúpil v novej nočnej talkšou Davida Lettermana, ktorá sa od januára vysiela na Netflixe.

Streamovacia služba Netflix má 125 miliónov predplatiteľov v 190 krajinách. Na tento rok vyčlenila na nové programy osem miliárd dolárov a produkuje napríklad aj ďalší film Martina Scorseseho, v ktorom hrajú Robert De Niro a Al Pacino.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia