Jednou vetou

Obrat pašeráčky Terezy – nová viera ju má dostať z väzenia von

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Češka Tereza H., ktorú v januári tohto roka zadržali v Pakistane s deviatimi kilami heroínu, najnovšie vyhlásila, že išla do tejto krajiny študovať islam a prijať pakistanskú kultúru.

Štúdium moslimského vierovyznania môže byť podľa pakistanských médií novou taktikou pred rozhodnutím súdu o jej vine, píše spravodajský server televízie Nova.

Protesty žltých viest vo Francúzsku pokračujú už šiestu sobotu

Mladá žena (21) stále čaká v pakistanskom väzení na rozhodnutie najvyššieho súdu, ktoré by sa podľa posledných informácií malo blížiť ku koncu.

Zatiaľ však nie je jasné, kedy presne to bude. Podľa pakistanského webu Dunya to nebude skôr než v novom roku a Terezu tak čakajú vianočné sviatky v neistote vo väzbe, približuje ďalej tn.nova.cz.

Tereza sa podľa pakistanského servera Mera Mirpur už skôr priznala, že pašovala heroín z Pakistanu do Spojených arabských emirátov.

Teraz však začala tvrdiť iné a oznámila novú verziu dôvodu svojej cesty do tejto juhoázijskej krajiny. Vraj tam pricestovala kvôli štúdiu islamu.

Nielen že sa mala naučiť náboženstvo, ale prijala za svoju aj pakistanskú kultúru. Nosila tradičné oblečenie a zahaľovala sa šálom.

Pred prezidentským palácom samovražedný atentát, najmenej 17 mŕtvych

V novom vyhlásení údajne tiež odmietla vedomé pašovanie drog z medzinárodného letiska a uviedla, že ju úradníci zatkli bezdôvodne.

Tereza bola zadržaná v januári na letisku v pakistanskom meste Láhaur. Colníci objavili v jej kufri deväť kilogramov heroínu. Čelí obvineniu z pašovania drog, vysvetľuje televízia Nova.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia