Jednou vetou

Obrnené vozidlá nenasadili proti demonštrantom, ale na ochranu trhov

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Maďarská vláda sa po utorňajšom útoku vo francúzskom Štrasburgu rozhodla posilniť ochranu vianočných trhov v Budapešti, ku ktorým v stredu vyslala obrnené transportéry protiteroristického centra TEK, uviedla agentúra MTI s odvolaním sa na informáciu kabinetu.

Spravodajský server Index.hu pôvodne pohyb vojenských vozidiel spájal s podvečerným protestom v uliciach Budapešti proti schváleniu ostro kritizovanej novely zákonníka práce v maďarskom parlamente, v zmysle ktorej sa zvýši rámec ročných nadčasov zamestnancov z terajších 250 na 400 hodín.

Mayová prisľúbila, že odstúpi z čela strany do volieb v roku 2022

Demonštranti popoludní obsadili Margitin most, na ktorom policajti zastavili premávku električiek a požiadali cestujúcich, aby z nich vystúpili von.

Dav, ktorý sa časom rozrástol na niekoľkotisícový, skandoval „Poďte s nami!“, „Diktátor!“, „Vláda mafie!“ či „Orbán zmizni!“.

Protestujúci sa večer dostali do policajtmi stráženého areálu sídla vládnej strany Fidesz na Lendvayho ulici, kde zapálili dymovnicu.

Pri útoku v Štrasburgu zomrel Thajčan, kriticky zranený je aj taliansky novinár

Podľa spravodajského servera Hvg.hu demonštranti, medzi ktorými sú najmä mladí ľudia, začali spievať francúzsku hymnu a vydali sa späť smerom k parlamentu na Kossuthovo námestie.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia