Jednou vetou

Obvinený sudca Vrchného súdu v Prahe trvá na tom, že žiadne peniaze nevzal

Ilustračná foto

foto: TASR

Suspendovaný sudca Vrchného súdu v Prahe Ivan Elischer, ktorého polícia obvinila z korupcie, zaslal v piatok vyhlásenie pre denník Právo, v ktorom obvinenie popiera.

„Nikdy som žiadne úplatky nevzal, ani som sa nikdy nedopustil ničoho nezákonného,“ cituje server z vyhlásenia. Sudca už predtým podal sťažnosť proti svojmu obvineniu. Obvodný súd pre Prahu 4 na Elischera uvalil 15. marca vyšetrovaciu väzbu.

Vo svojom vôbec prvom vyhlásení od zadržania sudca podľa serveru Novinky.cz ďalej napísal: „Môžem iba prehlásiť, že žiadne peniaze pochádzajúce z údajnej trestnej činnosti sa nikde nenašli a ani nemohli, pretože som žiadne peniaze nikdy neprevzal“.

Ani policajné odpočúvania z budovy súdu či jeho telefonátov vraj nedokumentujú žiadne odovzdanie finančných prostriedkov.

Sudca, ktorý v stredu opustil väzobnú celu, ešte informoval o korektnom a profesionálnom postupe príslušníkov polície pri jeho zadržaní 13. marca a následnej domovej prehliadke.

Najvyššie postavenému českému sudcovi v histórii obvinenému políciou hrozí v prípade potvrdenia viny súdom až 12 rokov za mrežami.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia