Jednou vetou

Od júla prišli pri záplavách v Číne o život dve stovky ľudí

Ilustračné foto

TASR/AP

Najmenej 201 ľudí prišlo od júla o život pri záplavách, ktoré postihli Čínu. Ďalších 63 osôb je dosiaľ nezvestných. S odvolaním sa na vyhlásenie tamojších záchranárov o tom v stredu informovala agentúra AP.

K dosiaľ posledným úmrtiam došlo v provincii S‘-čchuan, kde najnovšie evidujú osem mŕtvych a 23 nezvestných. Len v júli zahynulo v Číne celkovo prinajmenšom 154 osôb, pričom ďalších 31 ľudí je od tohto mesiaca nezvestných. Vyše 1,3 milióna obyvateľov tam záplavy prinútili hľadať si dočasné útočisko mimo svojich domovov.

V auguste si desiatky obetí na životoch vyžiadal tajfún Lekima, ktorý zasiahol východnú Čínu. Desiatky ľudí usmrtili v tomto roku v Číne aj zosuvy pôdy. Začiatkom augusta zahynulo pri zosuve pôdy v provincii S‘-čchuan aj 17 robotníkov, ktorý na miestnej železnici opravovali koľaje poškodené pri predošlom zosuve.

Deti bojovníkov IS v Sýrii prileteli do vlasti svojich rodičov

Obdobie dažďov každoročne spôsobuje v rozľahlej Číne obrovské problémy. Asi najhoršie záplavy v novodobých dejinách postihli krajinu v roku 1998. O život vtedy prišlo vyše 3700 ľudí, väčšina z nich v oblastiach pri riekach Jang-c‘-ťiang, Sungari (Sung-chua)a Non (Nen-ťiang), či v riečnom systéme známom pod názvom Perlová rieka (Ču-ťiang).

Môže vás zaujímať

Republikáni chcú v Senáte urýchliť proces impeachmentu voči Trumpovi