Jednou vetou

Okolím Damasku otriasli výbuchy, obloha sa sfarbila do oranžova

Ilustračné foto

Foto: TASR/AP

Letecké údery Spojených štátov, Británie a Francúzska v Sýrii pocítili v noci na sobotu v tamojšej metropole Damask, kde sa ozývali výbuchy z východnej, západnej i južnej strany a obloha nad mestom sa rozžiarila na oranžovo. Agentúra AP o tom informovala na základe hlásení od svedkov a vlastného spravodajcu.

Výbuchy podľa nich otriasali veľkou časťou okolia Damasku a východne od mesta bolo vidieť obrovský požiar. Nad mestom sa tiež vznášal hustý dym. Sýrske médiá uviedli, že bolo zasiahnuté vedecko-výskumné centrum, sýrska obrana však južne od Damasku zachytila 13 rakiet.

Po odznení útokov vyšli do ulíc hlavného mesta vozidlá s ampliónmi, z ktorých zneli nacionalistické piesne. Úrad sýrskeho prezidenta Bašára Asada medzitým zverejnil na Twitteri príspevok, podľa ktorého „dobré duše nebudú pokorené“.

Americký prezident Donald Trump predtým oznámil, že Spojené štáty podnikli spoločne s Francúzskom a Britániou „presné“ útoky na objekty v Sýrii, ktoré sú spojené s tamojším programom chemických zbraní. Tieto údery označil za „priamy dôsledok“ neschopnosti Ruska zabrániť Asadovým silám v používaní chemických zbraní.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia