Jednou vetou

Orbán v liste Krampovej-Karrenbauerovej: Vzťahy Fideszu s CDU sú strategické

Maďarský premiér Viktor Orbán

foto: TASR/AP

Maďarskí kresťanskí demokrati, v znamení spojenectva uzatvoreného s dlhoročným predsedom Kresťanskodemokratickej únie Nemecka (CDU) a bývalým nemeckým kancelárom Helmutom Kohlom, aj naďalej považujú vzťahy Fideszu a CDU za strategické, uviedol v pondelok predseda maďarskej vlády Viktor Orbán v blahoprajnom liste novej predsedníčke tejto nemeckej stredopravicovej strany Annegret Krampovej-Karrenbauerovej.

„Z hľadiska strany, Vašej vlasti i budúcnosti našej spoločnej Európskej únie preberáte vedenie CDU v kľúčovom období. K tejto významnej výzve Vám želám dobré zdravie,“ cituje z Orbánovho listu tlačová agentúra MTI.

Maďarský premiér v súvislosti s budúcoročnými voľbami do Európskeho parlamentu pripomenul, že význam spojenectva Fideszu a CDU spočíva v súčasnej snahe o zachovanie tradičných hodnôt a posilnení spolupatričnosti, bezpečnosti a konkurencieschopnosti Európskej únie.

Premiérka Mayová oznámila, že vláda sa pripravuje na brexit bez dohody

„Našou spoločnou zodpovednosťou je dosiahnuť, aby Európska ľudová strana (EĽS/EPP) bola v nadchádzajúcom období najsilnejším a najrešpektovanejším činiteľom európskej politiky,“ napísal maďarský ministerský predseda.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia