Jednou vetou

Osem detí sa vážne zranilo pri páde nafukovacej šmykľavky v lunaparku

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Osem detí utrpelo "potenciálne vážne zranenia" pri páde obrovskej nafukovacej šmykľavky, ku ktorému došlo v sobotu večer v zábavnom parku v meste Woking v juhoanglickom grófstve Surrey, informoval spravodajský portál britskej televízie BBC.

Deti boli na mieste ošetrené a prevezené do nemocníc v 40-kilometrov vzdialenom Londýne. Miesto nehody bolo evakuované kvôli pristátiu zdravotníckej helikoptéry. Na mieste zasahovali početné tímy záchranárov.

V zábavnom parku sa mal v ten deň konať ohňostroj pri príležitosti sviatku známeho ako Bonfire Night (Noc pálenia ohňov), čo je jednou z udalostí roka vo Wokingu, navštevovanou tisíckami ľudí. Ohňostroj bol kvôli závažnej nehode zrušený a ľuďom bolo povedané, aby sa vrátili domov.

Nepriaznivé počasie v Taliansku má na svedomí ďalšie tri obete

Bonfire Night alebo noc Guya Fawkesa alebo sa v Británii slávi ako spomienka na Sprisahanie strelného prachu z roku 1605, keď kráľ Jakub I. Stuart prežil pokus o atentát, ktorého aktérom bol Guy Fawkes. Na oslavu, že panovník prežil, začali ľudia okolo Londýna zapaľovať ohne.

Neskôr parlament prijal zákon, ktorý 5. november určil za deň vďakyvzdania za neúspech sprisahania. Táto tradícia prežíva už len na niekoľkých miestach Británie a jedným z nich je práve mesto Woking.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia