Jednou vetou

Oslavy v Paríži. Oups toto trochu nevyšlo

Dňa dobytia Bastily v Paríži sa nezaobišiel bez poriadnych trapasov

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Víkendové oslavy dobytia Bastilly v Paríži poznačilo zopár trapasov. Najskôr sa ťukli policajné motorky, ktoré sa po chvíli podarilo z cesty odpratať a neskôr si stíhačky poplietli farebný dym, ktorý mal symbolizovať francúzsku trikolóru. Pozrite si, čo sa vlastne stalo. (foto aj video nižšie v článku)

TEST: Nový Citroën C4 Cactus. Šok z komfortu aj priestoru. Je to gentleman na všetky cesty

Veľkolepé prípravy, množstvo hostí, vojenskej techniky aj zopár trapasov. Na tých sa teraz zabáva celý internet. Slávnostnou vojenskou prehliadkou si v sobotu Francúzsko pripomenulo sviatok dobytia Bastily, ktorý každoročne pripomína začiatok Veľkej francúzskej revolúcie v roku 1789.

Tour de France: 10 bizarných faktov o známych pretekoch

Po bulvári Champs-Élysées pochodovalo pred zrakmi francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona, jeho manželky a ďalších domácich i zahraničných hostí takmer 4300 vojakov a vojačiek. Francúzska armáda účastníkom prehliadky predviedla aj rôznu techniku vrátane 220 vozidiel. Nad hlavami divákov preletelo 64 lietadiel a vrtuľníkov.

KULEHA: Vypočítajte mi šťastný deň

Nemilá situácia však nastala, keď sa na námestí začali predvádzať policajné motorky. Synchronizovaná jazda trochu nevyšla, keď sa dve motorky do seba jemne „ťukli“. Ťažké stroje chvíľu trvalo odpratať z cesty, priebeh osláv to však nenarušilo. Ďalší trapas nastal na oblohe, keď pri prelete stíhačiek jeden zo strojov pokazil trikolóru nesprávnou farbou, ktorú vypustil. Až na tieto dva drobné momenty boli oslavy tip-top. 229.výročie Dobytia Bastily si teda bude svet pamätať aj takto:

FOTOGALÉRIA – kliknite na miniatúry

VIDEO – pri oslavách dobytia Bastily sa ťukli policajné motorky

VIDEO – stíhačka pokazila trikolóru na oblohe

Pivo, zmrzlina a nežnosti. Takto si Cinkota užíva prvé dni na slobode

Môže vás zaujímať

USA: Krajina je podľa Trumpa na vrchol krízy pripravená