Jednou vetou

Otec lídra Hnutia piatich hviezd zamestnával robotníkov „načierno“

Taliansky vicepremiér Luigi Di Maio

foto: archívne, TASR

Otec talianskeho vicepremiéra Luigiho Di Maia, sa v pondelok ospravedlnil za to, že vo svojej stavebnej firme zamestnával robotníkov bez pracovnej zmluvy. Informáciu priniesla v pondelok agentúra AP.

Podnikateľ Antonio Di Maio trvá na tom, že jeho chyba by nemala vrhať zlé svetlo na jeho syna Luigiho. Ten je súčasne lídrom vládneho Hnutia piatich hviezd (M5S), ktoré kladie veľký dôraz na čestnosť a transparentnosť. Okrem vicepremiérskeho postu je aj ministrom ekonomického rozvoja, práce a sociálnych vecí.

Polícia v juhovýchodnom Taliansku podnikla veľký zásah proti „štvrtej mafii“

Vicepremiér tvrdí, že o praktikách firmy svojho otca nevedel. Od zistených problémov sa dištancoval a prisľúbil plnú transparentnosť pri objasňovaní kauzy. Antonio di Maio sa bráni tým, že jeho malá stavebná firma by bez čiernej práce neprežila. Tvrdí tiež, že sa celá kauza zneužíva na politické útoky voči jeho synovi.

Polícia nedávno prehľadala rodinnú usadlosť Di Maiovcov v meste Mariglianella neďaleko Neapola. Reagovala tak na investigatívnu reportáž televízie La lene, podľa ktorej boli niektoré z tamojších budov postavené bez úradného povolenia. Polícia prítomnosť čiernych stavieb následne potvrdila, informovala agentúra ANSA.

Investigatívni reportéri uskutočnili i rozhovory so zamestnancami firmy Di Maia staršieho, ktorí prezradili, že ich zamestnávali načierno a vyplávali v hotovosti.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia