Jednou vetou

Ovčáček: „Fašistické svine“ sú v českej spoločnosti čoraz hlasnejšie

Malý pamätník pripomínajúci pred Pražským hradom červenoarmejcov-osloboditeľov

foto: facebook.com

Trestné oznámenie na neznámeho páchateľa avizoval v pondelok v Prahe v súvislosti s poškodením malého pamätníka pripomínajúceho pred Pražským hradom červenoarmejcov-osloboditeľov Jiří Ovčáček, hovorca prezidenta ČR Miloša Zemana.

Ide o pamätníček, ktorý práve Ovčáček minulý týždeň čistil po tom, čo niekto Červenú hviezdu na ňom nasprejoval ružovou farbou.

Už je to 76 rokov, čo sa stala u našich susedov táto hrôza

Vtedy o tom Ovčáček informoval slovami: „Nejaký dobytok zneuctil pamätníček osloboditeľov našej vlasti pred Pražským hradom. Emanuel Moravec (neslávne známy predstaviteľ českých kolaborantov za protektorátu v období druhej svetovej vojny – pozn. TASR) sa radostne smeje v pekle.“ Zároveň dodal, že vyčistenie pamätníka považoval za svoju občiansku povinnosť.

Internetový server Lidovky.cz informoval v pondelok aj o Ovčáčkovej aktuálnej reakcii na opätovné poškodenie pamätníka, z ktorého ktosi odlomil Červenú hviezdu.

„Fašistické svine, ktoré sú v českej spoločnosti čoraz hlasnejšie – za mlčania väčšiny politikov, definitívne zničili pamätníček osloboditeľov pred Pražským hradom, ktorý som nedávno pomáhal čistiť. Nahlásili sme to okamžite Polícii ČR,“ napísal na jednej zo sociálnych sietí Ovčáček.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia