Jednou vetou

Ozbrojenci zaútočili na trhovisko v Burkina Faso, zahynulo 10 ľudí

Ilustračné foto

Foto: TASR/AP

Najmenej desať ľudí neprežilo v nedeľu útok ozbrojencov na trhovisku v severnej časti Burkiny Faso. Informoval o tom v pondelok tamojší minister bezpečnosti Ousseni Compaoré, ktorého údaje prevzala tlačová agentúra AP.

Približne desiatka ozbrojencov začala podľa neho strieľať do civilistov na trhovisku v obci Sikiré na území provincie Soum. Útok sa odohral v strede dňa, keď bolo trhovisko plné ľudí. Okrem desiatich obetí na životoch si vyžiadal aj dvoch zranených. Podľa ministra sú okolnosti útoku predmetom vyšetrovania.

Moslimskí extrémisti v poslednom období zintenzívnili svoje útoky v burkinskom regióne Sahel, ktorého súčasťou je aj provincia Soum. Násilie na severe Burkiny Faso sa začalo ešte v roku 2015, odkedy sa rozšírilo aj na východ, do blízkosti hraníc s Togom a Beninom.

Trojročný chlapec v USA sa stratil v lese, dva dni sa „túlal s medveďom“

Burkinská vláda vyhlásila koncom uplynulého roka výnimočný stav v siedmich z 13 samosprávnych oblastí krajiny po tom, ako pri útoku blízko hranice s Mali zahynulo desať žandárov. Útoky predtým otriasli trikrát aj hlavným mestom Ouagadougou, kde prišlo o život celkove 60 ľudí.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia