Jednou vetou

Ozbrojený muž zastrelil v Kalifornii piatich ľudí

Ľudia sa zhromaždili na mieste, kde ozbrojený muž zastrelil päť osôb vrátane svojej manželky a potom otočil zbraň proti sebe v meste Bakersfield, približne 150 kilometrov severne od Los Angeles.

Foto: TASR/AP

Ozbrojený muž zastrelil v stredu v americkom štáte Kalifornia päť ľudí vrátane svojej manželky a potom otočil zbraň proti sebe. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AP s tým, že zatiaľ nie je jasné, aké boli motívy tejto streľby v meste Bakersfield, približne 150 kilometrov severne od Los Angeles.

Muž najprv prišiel s manželkou do firmy zaoberajúcou sa nákladnou dopravou, kde zastrelil iného muža. Potom podľa polície zastrelil manželku a aj ďalšieho muža, ktorý sa tam objavil. Neskôr išiel domov, kde zastrelil dve osoby, uviedol Donny Youngblood, šerif okresu Kern County.

Hurikán Florence zoslabol na druhú kategóriu, stále je extrémne nebezpečný

Muž potom uniesol v aute ženu, v ktorom bola aj s dieťaťom. Tým sa podarilo uniknúť a muž zamieril na diaľnicu, kde ho spozoroval policajt. Ten na neho na parkovisku namieril zbraň a muž sa sám strelil do hrude.

Okrem páchateľovej manželky zatiaľ nie je známe, v akom vzťahu boli obete streľby. Jej svedkami bolo približne 30 ľudí, ktorých polícia začala vypočúvať, dodal Youngblood.

Môže vás zaujímať

TALIANSKO: Rím aj Vatikán otvárajú najväčšie turistické atrakcie