Jednou vetou

Páchateľ prepadnutia banky v Příbrame putoval do väzby

Ilustračné foto

foto: pixabay

Okresný súd v Příbrame rozhodol v nedeľu o uvalení väzby na 28-ročného muža, ktorý v piatok na tamojšom Masarykovom námestí prepadol banku a približne tri hodiny v nej zadržiaval niekoľko rukojemníkov. Informovali o tom portály Novinky.cz a Blesk.cz.

Britský minister: Ak parlament odmietne dohodu, šance na brexit sú 50:50

Žalobca navrhoval vzatie do väzby zo všetkých troch dôvodov, ktoré umožňuje trestný poriadok: z obavy, že by sa mohol obvinený vyhýbať trestnému stíhaniu, ovplyvňovať svedkov a prípadne pokračovať v trestnej činnosti. Na vzatie do väzby stačí jeden z uvedených dôvodov.

Trestné stíhanie muža sa začalo v sobotu, keď prebehol aj jeho výsluch. Je obvinený z toho, že v piatok držal ozbrojený krátkou strelnou zbraňou v pobočke UniCredit Bank najskôr deväť rukojemníkov – dvoch zamestnancov banky a sedem klientov, jedného zákazníka prepustil ešte pred príchodom zásahovej jednotky.

Trestné stíhanie sa týka práve držania rukojemníkov, za čo mu hrozí až 12 rokov väzenia. Situáciu nakoniec vyriešili príslušníci Útvaru rýchleho nasadenia (URNA) a muža, ktorý bol ľahko zranený, zadržali.

Parlamentné voľby sa skončili s bilanciou 12 mŕtvych

Muž podľa skorších informácií polície celú akciu podnikol preto, že chcel podať trestné oznámenie prostredníctvom médií. Banku si údajne vybral náhodne.

Pri vstupe do pobočky podľa kriminalistov raz vystrelil do stropu. V minulosti sa už dopustil drobnej trestnej činnosti.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia