Jednou vetou

Páchateľom útoku dodávkou V Münsteri mohol byť duševne labilný Nemec

Policajné autá v centre nemeckého mesta Münster

foto: TASR/AP

V prípade páchateľa sobotňajšieho útoku dodávkou v centre nemeckého mesta Münster v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko mohlo ísť podľa zistení tlačovej agentúry DPA o duševne labilného človeka, ktorý konal osamote. Podľa dostupných dôkazov ide pravdepodobne o Nemca.

Neznámy muž v centre nemeckého mesta Münster v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko vrazil v sobotu popoludní veľkou rýchlosťou s dodávkou do skupiny ľudí sediacich pred jednou z tamojších tradičných reštaurácií neďaleko miestneho Dómu.

Udalosť si vyžiadala štyri životy vrátane vodiča, ktorý po incidente spáchal samovraždu, a viac ako 30 zranených. Najmenej šesť z nich je v ohrození života.

V Münsteri je stále neprehľadná situácia, našiel sa podozrivý predmet

Polícia prehľadala vozidlo, v ktorom sa našiel nešpecifikovaný podozrivý predmet. Vyšetrovatelia preverujú niekoľko alternatív a bezpečnostné zložky pátrajú po prípadných ďalších podozrivých. Server nemeckých novín Süddeutsche Zeitung zverejnil informácie, podľa ktorých bol páchateľom sobotňajšieho útoku Nemec Jense R., narodený v roku 1969. Polícia jeho byt prehľadala, pričom pátrala po prípadných výbušninách.

Za útokom dodávkou v Münsteri pravdepodobne nebol terorizmus

Nemecká polícia sa domnieva, že motívom útoku dodávkou v centre Münsteru v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko nebol terorizmus, uvádzajú tamojšie médiá.

Podľa novín išlo o duševne labilného jedinca. Podobnú informáciu s odvolaním sa na svoje zdroje priniesla aj agentúra DPA.

V Münsteri zrejme došlo k teroristickému útoku, najmenej 3 mŕtvi a 30 zranených

Nemecká polícia celú oblasť uzatvorila. Horca rezortu vnútra potvrdil štyri obete vrátane vodiča automobilu. Hovorca polície Andreas Bode vyzval ľudí, aby sa miestu tragédie i celému centra mesta vyhli.

V centre mesta Münster bola na sobotu naplánovaná demonštrácia Kurdov, v oblasti boli preto posilnené policajné hliadky. Incident sa stal približne v čase jej plánovaného začiatku o 15.30 h. Podujatie po nešťastí odvolali.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia