Pád mosta na Floride si vyžiadal 6 až 10 obetí

Záchranárske jednotky prehliadajú zrútený most pre peších v Miami 15. marca 2018. Pod zrúteným mostom uviazol doposiaľ nezistený počet osôb. Stavbu mosta vážiaceho 950 ton dokončili v sobotu predpoludním. Most, spájajúci kampus s predmestím Sweetwater, sa zrútil krátko pred 14.00 h miestneho času.

FOTO TASR/AP

Šesť až desať obetí na životoch si vyžiadalo zrútenie mosta pre peších, ku ktorému došlo vo štvrtok v meste Miami v americkom štáte Florida. Pre televíziu CBS Miami to povedal floridský senátor Bill Nelson. Podľa očitých svedkov sa most ponad rušnú šesťprúdovú komunikáciu Tamiani Trail nečakane zrútil práve v čase, keď na križovatke po ním svietila červená a na ceste stál rad áut.

Miestna polícia uviedla, že pod zrúteným mostom uviazlo osem vozidiel, pričom do nemocnice previezli najmenej desať zranených. Dvaja z nich sú podľa lekárov vo vážnom stave.

Nedokončený most nachádzajúci sa neďaleko areálu Floridskej medzinárodnej univerzity (FIU) sa zrútil krátko pred 14.00 h miestneho času len niekoľko dní po tom, čo jeho stavitelia položili v sobotu na nosné pylóny 950 ton vážiacu mostovku. Most mal spájať univerzitný kampus s miamským predmestím Sweetwater. Plánovaný bol ako bezpečná spojnica medzi kampusom a mestečkom Sweetwater, kde žije približne 4000 študentov. S úplným dokončením stavebných prác sa počítalo v roku 2019. Na projekt prispelo aj federálne ministerstvo dopravy. Most bol podľa vyjadrenia univerzity navrhnutý tak, aby vydržal až 100 rokov a mal prežiť aj hurikán piatej kategórie.

Môže vás zaujímať

Španielsko upozornilo Belgicko, že Puigdemonta nechráni poslanecká imunita