Jednou vetou

Palestínčan útočil nožom v Jeruzaleme

Ilustračné foto

pixabay.com

Dvaja Izraelčania utrpeli v piatok zranenia pri útoku nožom, ku ktorému došlo v anektovanej východnej časti Jeruzalema, informovala agentúra AFP s odvolaním sa na políciu. Stav jednej z obetí je vážny.

Útok sa stal pri Damaskej bráne, ktorá je jednou zo vstupných brán do jeruzalemského Starého mesta. Izraelská polícia oznámila, že údajný palestínsky útočník bol zabitý. Staré mesto je v posledných rokoch častým miestom útokov nožom, ktoré uskutočňujú najmä Palestínčania.

Izrael si v nedeľu dňom Jeruzalema pripomenie výročie obsadenia východnej časti mesta armádou židovského štátu počas tzv. šesťdňovej vojny v roku 1967.

Al-Džazíra tvrdí, že úrady zavreli jej pobočku v Sudáne

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR v polovici mája na svojej webovej stránke upozornilo Slovákov cestujúcich do niektorých krajín vrátane Izraela, aby zvýšili opatrnosť.

Nebezpečná je najmä oblasť v blízkosti pásma Gazy, kde hrozí ostreľovanie raketami, a v pohraničných oblastiach na severe Izraela na hraniciach s Libanonom a Sýriou.

Opatrnosť treba podľa rezortu zvýšiť aj pri prehliadke jeruzalemského Starého mesta, najmä v okolí Levej brány, Damaskej brány a v moslimskej časti Starého mesta.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia