Jednou vetou

Pápež František pricestoval na návštevu Maroka

Pápež František

foto: TASR/AP, archívne

Pápež František priletel v sobotu do Maroka na návštevu, počas ktorej sa má stretnúť s poprednými moslimskými predstaviteľmi krajiny a s migrantmi, informovala agentúra AFP. Hlava katolíckej cirkvi má v nedeľu odslúžiť svätú omšu pre tamojšiu katolícku komunitu

 Lietadlo s pápežom pristálo v hlavnom meste Rabat v sobotu popoludní. Františka privítal kráľ Muhammad VI. Je to prvá návšteva svätého otca v krajine od príchodu Jána Pavla II. v roku 1985, pripomína AFP.

Pápežova návšteva Maroka, ktorého pozval Muhammad VI., má byť podľa marockých úradov súčasťou misie na „rozvoj dialógu medzi náboženstvami“.

Pápež František vysvetlil, prečo si nenechal bozkávať prsteň

Zlepšenie vzťahov katolíckej cirkvi s ostatnými náboženstvami je jednou z priorít svätého otca, ktorého pôsobenie v úrade je poškvrnené sériou obvinení zo sexuálneho zneužívania detí kňazmi. V Maroku je štátnym náboženstvom islam. Náboženská pluralita je však podľa marockých úradov zakotvená v ústave krajiny a takisto je zaručená sloboda vyznania.

Pápež začiatkom februára v rámci historicky prvej návštevy hlavy katolíckej cirkvi na Arabskom polostrove navštívil Spojené arabské emiráty (SAE), kde sa stretol s korunným princom SAE – šejkom Muhammadom ibn Zajdom Nahajánom.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia