Jednou vetou

Pápež prijal francúzskeho prezidenta Macrona

Francúzsky prezident Emmanuel Marcon sa lúči s pápežom Františkom po skončení súkromnej audiencie vo Vatikáne 26. júna 2018

foto: TASR/AP

Francúzsky prezident Emmanuel Macron absolvoval v utorok vo Vatikáne súkromnú audienciu u pápeža Františka, informovala agentúra AP.

Európsku dohodu o riešení migrácie na summite EÚ neuzavrieme, konštatovala Merkelová

Najvyšší predstaviteľ katolíckej cirkvi uviedol francúzskeho politika do svojej pracovne, následne sa ešte pred zrakmi médií niekoľko minút rozprávali a potom už nasledovalo rokovanie za zatvorenými dverami bez prítomnosti novinárov.

Ako doplnila AP, stretnutie sa konalo v čase, keď sa Európa pokúša vyriešiť napätie vyplývajúce z veľkého počtu prichádzajúcich migrantov. Pápež nalieha na európske štáty, aby na svojom území prijali všetkých utečencov, ktorých prítomnosť môžu organizačne zvládnuť.

Macron vyzval Európanov na boj proti „lepre“ populizmu

Jediným cieľom Macronovej návštevy v Taliansku je Vatikán; stretnutia s talianskymi politikmi na programe nemá. Macrona s manželkou Brigitte vítala vo Vatikáne hliadka Švajčiarskej gardy.

Francúzska a talianska vláda sa tento mesiac začali navzájom slovne napádať, keď sa Taliansko rozhodlo zatvoriť svoje prístavy pre humanitárnu loď Aquarius s vyše 600 migrantmi na palube.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia