Jednou vetou

Pápež slúžil poslednú omšu na SDM v Paname, ďalšie budú v Portugalsku

Pápaž František

Foto: TASR/AP

Pápež František uzavrel v nedeľu svoju účasť na Svetových dňoch mládeže (SDM) v Paname bohoslužbou, na ktorej sa zišlo asi 700.000 ľudí. Na konci omše bolo oznámené, že ďalšie SDM sa budú konať v roku 2022 v portugalskom Lisabone, informovala agentúra AP.

„Prosím vás, aby ste nenechali vychladnúť vrúcnosť týchto dní. Vráťte sa do svojich farností a komunít, do svojich rodín a k svojím priateľom a deľte sa o túto svoju skúsenosť,“ povedal podľa agentúry AFP pápež mladým pútnikom zhromaždeným v parku Metro na predmestí metropoly Panama.

Mnohí z nich boli zavinutí do vlajok svojich domovských krajín, prevažne z Latinskej Ameriky. Medzi účastníkmi boli aj prezidenti Kolumbie, Kostariky, Salvádoru, Guatemaly, Hondurasu, Panamy a Portugalska. Po skončení bohoslužby sa pápež odobral na stretnutie so skupinou miestnych mladých ľudí trpiacich ochorením HIV/AIDS.

Pápež mladým ľuďom: Nežite len na internete, angažujte sa vo svojich komunitách

Pápež pricestoval na návštevu Panamy v stredu, aby sa tam zúčastnil na 34. Svetových dňoch mládeže (SDM) organizovaných katolíckou cirkvou. Späť do Ríma odcestuje František v nedeľu večer miestneho času (pondelok 00.15 SEČ). Do Ríma sa vráti v pondelok krátko predpoludním. Podľa servera Vatican News bola návšteva Panamy v poradí 26. cestou pápeža Františka mimo hraníc Talianska.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia