Jednou vetou

Ilegálne suveníry z Paríža? Takých francúzska polícia zhabala hneď 20 ton

Eiffelova veža

foto: TASR/AP

Francúzska polícia zhabala 20 ton miniatúrnych eifeloviek v rámci zásahu proti suvenírom, ktoré sú ilegálne ponúkané turistom na najnavštevovanejších miestach Paríža. Uviedli to v stredu bezpečnostné zdroje, ktoré citovala spravodajská stanica France 24.

 Tieto malé kovové spomienkové predmety sa predávajú za najmenej päť eur v turisticky vyhľadávaných lokalitách ako múzeum Louvre alebo pred samotnou Eiffelovou vežou. Ľuďom ich ponúkajú zvyčajne africkí migranti, ktorí sa s políciou hrajú na „mačku a myš“, snažiac sa predísť pokute.

V Ľvovskej oblasti zakázali filmy, knihy či piesne v ruštine

Spoločné vyšetrovanie zahŕňajúce francúzske imigračné úrady viedlo k raziám u troch čínskych veľkoobchodníkov, ktorí sú podozriví z dovozu miniatúrnych vežičiek a zásobovania siete predajcov vo francúzskej metropole.

Polícia v Paríži a okolí skonfiškovala v dvoch skladoch a troch obchodoch od pondelka do utorka viac než 1000 škatúľ obsahujúcich celkovo 20 ton miniatúrnych eifeloviek, uviedli pre médiá príslušné orgány, čím potvrdili správu denníka Le Parisien. Polícia pri operácii zatkla deväť osôb.

Môže vás zaujímať

Republikáni chcú v Senáte urýchliť proces impeachmentu voči Trumpovi