Parížsku Eiffelovu vežu zatvorili, Francúzsko trápi sneh a mrznúci dážď

Eiffelovu vežu zatvorili a vodičov vo Francúzsku vyzvali, aby zostali doma 9. februára 2018

foto: TASR/AP

Eiffelovu vežu zatvorili a francúzske úrady vyzvali vodičov v oblasti Paríža, aby v piatok radšej zostali doma alebo sa na cesty vydávali len v nevyhnutných prípadoch. Niektoré časti krajiny, ktorá je nedostatočne pripravená na zimné počasie, totiž postihlo sneženie a mrznúci dážď.

Spoločnosť, ktorá prevádzkuje najnavštevovanejšiu turistickú atrakciu Francúzska, oznámila, že Eiffelova veža z 19. storočia bude zatvorená nielen celý piatok, ale aj v sobotu, aby sa tak „zaistila bezpečnosť návštevníkov“.

Zamestnanci s lopatami opatrne odstraňovali sneh zo zložitej železnej konštrukcie Eiffelovej veže a ľad zo schodov i plošín. Spoločnosť vysvetlila, že robotníci nemôžu použiť soľ, lebo by mohol zhrdzavieť kov Eiffelovky a poškodili by sa aj jej intenzívne využívané výťahy.

Výdatné sneženie zo začiatku tohto týždňa uväznilo stovky vodičov v autách a spôsobilo najhoršie dopravné zápchy v dejinách parížskej oblasti, pripomenula situáciu agentúra AP.

Husto snežilo aj v piatok a úrady už ráno varovali ľudí pred nebezpečnými podmienkami na približne jednej štvrtine územia krajiny.

Môže vás zaujímať

Moslimská skupina má po Johnsonovom víťazstve obavy z islamofóbie