Jednou vetou

Pasáž Galerie vo Flensburgu museli po druhý raz počas víkendu evakuovať

Ilustračné foto

TASR/AP

Po druhý raz v priebehu tohto víkendu museli v nedeľu evakuovať obchodnú pasáž Galerie v centre mesta Flensburg v nemeckej spolkovej krajine Šlezvicko-Holštajnsko. Stalo sa tak na základe hrozby, že je v nej umiestnené nástražno-výbušné zariadenie.

Polícia nariadila urýchlené uzavretie prevádzok a opustenie komplexu len niekoľko minút po otvorení pasáže, ktorej prevádzky mali mať v túto nedeľu otvorené. Avšak po 17.00 h sa všetci dozvedeli, že pasáž už v nedeľu zostane uzavretá pre širokú verejnosť.

Na mieste sú stále policajti, pyrotechnici vrátane psovodov, ale aj záchranári pripravení na všetky eventuality. Informácie priniesli lokálny webový server Flensburger Tageblatt i Severonemecký rozhlas (NDR).

Po silnej búrke v Grécku hlásia troch nezvestných

Operácia vo Flensburgu sa týka aj časti miestnej pešej zóny. Ekonomické straty pre majiteľov, respektíve prevádzkovateľov zariadení v pasáži budú zrejme enormné.

Už v sobotu došlo v pasáži k planému bombovému poplachu. Polícia vtedy po prehľadaní upokojila občanov a dala zelenú prevádzkovateľom.

Môže vás zaujímať

Po štyroch mesiacoch otvárajú múzeum Louvre