Jednou vetou

Pátrajú po vnučke Roberta Kennedyho a jej synovi

Na snímke Maeve Kennedy McKean s manželom a deťmi

foto: Getty Images

Dvojicu naposledy videli vo štvrtok večer v kanoe v Chesapeake Bay.

Americká polícia pátra po vnučke zosnulého politika Roberta Kennedyho Maeve Kennedy McKean a jej osemročnom synovi. Štyridsaťjedenročnú ženu a malého Gideona naposledy videli vo štvrtok večer v kanoe v Chesapeake Bay.

„Zašli príliš ďaleko a nedokázali sa vrátiť naspäť,“ povedal manžel nezvestnej David McKean. Pobrežná stráž už prehľadala oblasť s rozlohou približne 3660 štvorcových kilometrov. Do pátrania sa zapojili aj člny a helikoptéry.

McKean ozrejmil, že jeho rodina trávila spoločné chvíle v dome jeho svokry, ktorou je Kathleen Kennedy Townsend. Jeho manželka a syn sa okolo 16:00 miestneho času hrali pri vode, pričom sa v kanoe snažili nájsť loptu, ktorá im spadla do vody.

Muža, ktorý v roku 1968 zastrelil Roberta Kennedyho, dobodal spoluväzeň

Miestni hasiči v správe uviedli, že približne o 30 minút neskôr svedok videl niekoľko kilometrov od pobrežia dve osoby. Pobrežná stráž vyhlásila, že v ten večer fúkal vietor rýchlosťou 50 kilometrov za hodinu a vlny dosahovali výšku jeden meter.

Rodina Kennedyovcov uviedla, že ich správa veľmi zasiahla. Vlani v auguste našli v Hyannis Port v Massachusetts mŕtvu 22-ročnú vnučku Roberta Kennedyho Saoirse Kennedy Hill.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia