Peking zaviedol šestdňový bezvízový tranzit pre občanov 53 krajín

Život v Pekingu ženy si fotografujú závoj z led svetiel meniaci farbu počas festivalu svetiel v čínskom Pekingu 25. decembra 2017

Foto: TASR/AP

Občania 53 krajín sveta, cestujúci cez územie Číny, sa môžu od štvrtka až šesť dní zdržiavať v Pekingu, susednej provincii Che-pej a neďalekom pobrežnom meste Tchien-ťin. Informovala o tom agentúra Sinchua.

Čínske úrady tak predĺžili túto lehotu, vzťahujúcu sa na tranzitné víza, z doterajších 72 na 144 hodín, a okrem Pekingu do programu pridali i ďalšie dve lokality.

Opatrenie sa vzťahuje aj na krajiny Európskej únie patriace do bezvízového schengenského priestoru a tiež na občanov Spojených štátov, Brazílie, Mexika, Čile či Argentíny.

USA oznámili plné obnovenie vízových služieb v Turecku

Podľa denníka Žen-min ž‘-pao, oficiálnych novín vládnucej komunistickej strany, musia občania 53 krajín, ktorí pricestujú do Číny lietadlom, vlakom alebo loďou, vstúpiť do krajiny aj ju opustiť z jedného zo šiestich stanovených vstupných terminálov. Musia mať pritom pri sebe platné cestovné doklady a lístky, ktoré ich budú oprávňovať pokračovať v ceste.

Možnosť bezvízového pobytu v Pekingu na 72 hodín (tri dni) pre tranzit zahraničných turistov zaviedli už v roku 2013. Vlani čínske úrady zaznamenali 26.000 takýchto návštev, čo predstavuje 32-percentný nárast oproti predchádzajúcemu roku.

Môže vás zaujímať

Briti hlasujú v predčasných parlamentných voľbách