Jednou vetou

Pellegrini vyjadril českému premiérovi Babišovi úprimnú sústrasť

Predseda vlády SR Peter Pellegrini

foto: TASR - Dano Veselský

Predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD) vyjadril českému premiérovi Andrejovi Babišovi úprimnú sústrasť v súvislosti s tragickou udalosťou v Českej republike, kde pri streľbe v ostravskej nemocnici prišli o život šiesti ľudia a ďalší utrpeli vážne zranenia. Informuje o tom na profile sociálnej sieti.

„Slovensko cíti s pozostalými obetí tohto útoku. Zraneným želá celá krajina čo najskoršie uzdravenie a čo najrýchlejší návrat do plnohodnotného života,“ uviedol Pellegrini. Ako doplnil, táto tragédia „je pre nás všetkých mementom, že otázky bezpečnosti sú kľúčové pre každodenný život ľudí a musíme robiť všetko, čo je v našich silách, aby sme ich čo najviac chránili.“

Páchateľ šesťnásobnej vraždy v nemocnici v Ostrave sa zastrelil

Šesť mŕtvych si vyžiadala streľba, ku ktorej došlo v utorok ráno vo Fakultnej nemocnici Ostrava. Štyria ľudia zomreli na mieste, dvaja počas operácie. Česká polícia vypátrala vozidlo muža, ktorý bol zo streľby podozrivý. Po zásahu polície, pri ktorom sa postrelil, bol vo vážnom stave prevezený do nemocnice, kde zomrel. Informovala o tom na Twitteri Polícia ČR.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia