Jednou vetou

Piatich francúzskych tínedžerov obvinili z hromadného znásilnenia

Ilustračná foto

foto: TASR

Piatich Francúzov podozrivých z hromadného znásilnenia mladej Nórky v španielskom letovisku Benidorm obvinili vo štvrtok z pohlavného zneužitia, informovala agentúra AFP.

Mladíkov vo veku 18-19 rokov zatkla polícia v stredu po tom, ako ju miestne zdravotné stredisko upozornilo na možnú obeť znásilnenia. Traja podozriví zostávajú vo väzbe a dvoch prepustili bez zloženia kaucie.

Polícia uviedla, že Francúzi boli zatknutí za údajný „sexuálny útok“, ktorý sa podľa španielskeho práva vzťahuje i na znásilnenie, a za menej závažné obvinenie zo „pohlavného zneužívania“ priateľky obete.

Nórka polícii povedala, že sa spolu so svojou priateľkou pridala k skupine mladých mužov v ich prázdninovom byte v Benidorme po tom, ako sa zoznámili prostredníctvom sociálnej siete. Obe ženy sú Nórky.

V Nemecku zadržali ženu obvinenú z členstva v Islamskom štáte

Druhá žena podľa slov obete byt neskôr opustila a nechala ju tam samu s piatimi mužmi, ktorých obvinila zo znásilnenia. Obe ženy boli schopné identifikovať mužov, ktorí všetci pochádzajú z mesta Toulouse na juhu Francúzska.

Právnik jedného z obvinených uviedol, že jeho klient mal pohlavný styk so ženou, ktorý však nebol hromadný a bol dobrovoľný. Právnik dodal, že počas udalosti boli obe strany pod vplyvom alkoholu.

Zastrašovanie alebo násilný čin musia byť podľa španielskeho trestného zákona dokázané, aby osobu mohli uznať za vinnú zo „sexuálneho útoku“. Vláda však chce tento zákon zmeniť, aby špecifikoval, že žena musí dať vyslovený súhlas s pohlavným stykom.

Súd minulý rok uznal iných piatich mužov za vinných zo sexuálneho zneužívania 18-ročného dievčaťa v Pamplone v júli 2016 a každého z nich odsúdil na deväť rokov odňatia slobody. Najvyšší súd však v júni tohto roka trestný čin preklasifikoval na znásilnenie a tresty zvýšil na 15 rokov.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia