Jednou vetou

Piatich zranených si vyžiadal výbuch a požiar domu vo Frenštáte

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Piatich zranených si vyžiadal nočný výbuch a následný požiar dvojpodlažnej budovy v českom meste Frenštát pod Radhoštěm. Troch ľudí hasiči zachránili zo strechy. Prípad preverujú aj policajti, tí spolu s hasičmi vyšetrujú, čo bolo príčinou výbuchu a následného požiaru. Informoval o tom v nedeľu spravodajský server Novinky.cz.

Policajná hovorkyňa Pavla Jiroušková uviedla, že požiar zasiahol objekt mestskej tržnice, v ktorom sa nachádza aj byt. Prvotná informácia o výbuchu zábavnej pyrotechniky sa podľa nej nepotvrdila.

Pod Mount Everestom vrazilo lietadlo do vrtuľníka, hlásia troch mŕtvych

O výbuchu s požiarom sa hasiči dozvedeli štvrť hodiny po sobotňajšej 23. hodine. Na miesto vyrazilo niekoľko profesionálnych a dobrovoľných jednotiek.

„Traja ľudia zo zasiahnutej budovy utiekli na strechu vedľajšieho objektu, odkiaľ ich po rebríkoch zachránili hasiči. Bolo medzi nimi aj jedno dieťa. Ďalších desať osôb dom opustilo,“ opísal situáciu zástupca hovorcu moravskosliezskych hasičov Jakub Kozák. Podľa neho zasiahli plamene prízemnú časť budovy s predajnými priestormi, dym sa dostal do druhého obytného podlažia.

Po streľbe pred nočným klubom v Melbourne zomrel 37-ročný muž

Záchranári pomohli celkovo piatim ľuďom. „Jeden muž bol iba prehliadnutý zasahujúcim lekárom, ale jeho ošetrenie nebolo potrebné. Ďalšie štyri osoby transportovali sanitné vozidlá do nemocnice v Novom Jičíne. Všetky boli pri vedomí a mimo ohrozenia života. Muž a žena stredného veku utrpeli stredne závažné, viacpočetné poranenia v oblasti horných a dolných končatín. Po ošetrení boli vydaní na chirurgickú ambulanciu. Mladá žena a päťročný chlapec boli v rámci vylúčenia zdravotných ťažkostí prepravení na internú a detskú ambulanciu,“ informoval hovorca moravskosliezskych záchranárov Lukáš Humpl.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia