Piráti pri pobreží Nigérie uniesli nákladnú loď a 18 členov posádky

Ilustračné foto

foto: TASR

Ozbrojení muži pri pobreží Nigérie uniesli v noci na utorok nákladnú loď a 18 členov posádky vrátane 10 tureckých námorníkov, informovala agentúra AFP s odvolaním sa na tureckú štátnu tlačovú agentúru Anadolu.

Nákladná loď s názvom Paksoy I, plaviaca sa pod tureckou vlajkou, patrí spoločnosti Kadioglu Denizcilik. Spoločnosť podľa tureckých médií vo vyhlásení uviedla, že na loď zaútočili „piráti“ počas plavby z Kamerunu na Pobrežie Slonoviny. Loď neprevážala žiadny náklad.

Hovorca tureckej vládnucej Strany spravodlivosti a rozvoja (AKP) Ömer Čelik potvrdil, že pri pobreží Nigérie bola unesená loď s tureckými členmi posádky. Podrobnosti však neposkytol. Úrady podľa jeho slov situáciu pozorne sledujú.

V Ghane uniesli dve mladé dobrovoľníčky z Kanady

Oblasť Guinejského zálivu pri západnom pobreží Afriky, kde došlo k únosu, je známa prítomnosťou pirátov.

Únosy s cieľom získať výkupné sú vo viacerých častiach Nigérie pomerne častým problémom. Krajina v prvých troch mesiacoch roku 2019 nahlásila 14 pirátskych útokov, čo je pokles v porovnaní s 22 útokmi v rovnakom období predchádzajúceho roka.

Aprílová správa Medzinárodného úradu pre námornú plavbu (IMB) tento pokles pripísala zvýšenému úsiliu nigérijskej vlády „aktívne reagovať na ohlásené incidenty vysielaním hliadkovacích lodí“.

Môže vás zaujímať

Šéfa spravodajskej služby vinia zo zlyhania v spojitosti s útokmi na Srí Lanke