Jednou vetou

Po jihlavskej zoo pobehovala vyplašená zebra

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Poriadne divokého zverenca si priviezli do jihlavskej zoologickej záhrady.

Samec zebry Burchellovej v stredu po príchode do nového bydliska z ohrady utiekol a vydal sa na prehliadku zázemia pre zamestnancov. Jeho odchyt si potom vyžiadal takmer vojnovú stratégiu a neobišiel sa bez hmotnej škody, informoval spravodajský server Novinky.cz.

Vo Washingtone sa konal štátny pohreb Georgea Busha staršieho

Trinásťmesačného samca priviezli do Jihlavy z nemeckého Duisburgu. Už tam s ním riaditeľ Zoo Jihlava Jan Vašák zažil prvý zložitý moment. Keď pre neho išiel pred pár dňami prvýkrát, zviera rozkopalo prepravný box tak, že ho musel opraviť tamojší stolár a šéf jihlavskej záhrady si musel cestu zopakovať.

Tentoraz ho v utorok večer priviezol v poriadku; vyplašený samec ale našiel únikovú cestu a v stredu sa postaral o manévre v zoo.

Zamestnancom na čele s veterinárom sa ho podarilo izolovať na dvore, kde urobili improvizovanú zábranu pomocou kontajnerov na triedený odpad. Veterinárovi sa tak podarilo samčeka zasiahnuť uspávacou injekciou, ale než stačilo anestetikum zaúčinkovať, zviera v panike preskočilo oknom vrátnice, kde stál ďalší z ošetrovateľov.

Raketa Falcon 9 so zásobami odštartovala k vesmírnej stanici ISS

„Žrebec zničil umývadlo, toaletu a niekoľko ďalších vecí. V túto chvíľu sa s niekoľkými reznými ranami zotavuje v stajni,“ uviedla Olga Štrejbarová z marketingu záhrady.

„Za najdôležitejšie považujem to, že sa žiadnemu zo zamestnancov nič nestalo, a aj žrebec vyzerá, že sa z udalosti zotaví bez následkov,“ doplnil riaditeľ zoo.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia