Jednou vetou

Po masakri v Kerči zabránila FSB ďalším útokom na školy v Rusku

Ilustračné foto

foto: TASR

Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) v októbri tohto roku zmarila celý rad pripravovaných útokov na školy v Rusku.

V rámci tzv. okrúhleho stola venovaného bezpečnosti vo vzdelávacích zariadeniach o tom vo štvrtok v Moskve podľa agentúry RIA Novosti informoval prvý námestník náčelníka hlavnej správy FSB Sergej Jegorov.

„Po nedávnych udalostiach v meste Kerč (na Krymskom polostrove) sme len počas mesiaca október odvrátili celý rad reálnych útokov na školy,“ vyhlásil Jegorov, ktorý však nekonkretizoval potenciálne ciele útokov. Poznamenal, že FSB tieto udalosti nespája s medzinárodným terorizmom.

Investigatívne tímy zverejnili meno organizátora pokusu o prevrat v Čiernej Hore

Jegorov konštatoval, že „situácia je veľmi zložitá“, pričom zdôraznil, že súčasné zákony týkajúce sa bezpečnosti v školách je nutné novelizovať.

V meste Kerč došlo 17. októbra k útoku v miestnej priemyslovke, ktorý si vyžiadal životy 21 ľudí a viac ako 40 zranených. Páchateľom útoku bol študent tejto strednej školy Vladislav Rosľakov.

Poslanci ruského parlamentu i predstavitelia bezpečnostných zložiek po tejto tragédii predložili niekoľko návrhov na posilnenie bezpečnosti v základných, stredných i vysokých školách. Navrhli aj zvýšiť vekovú hranicu pre predaj zbraní.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia