Jednou vetou

Po požiari v ruskom nákupnom centre odstúpil sibírsky gubernátor

Na snímke dym stúpa z budovy nákupného centra, ktorú zachvátil požiar v sibírskom meste Kemerovo, 3 000 km východne od Moskvy v nedeľu 25. marca 2018.

FOTO: TASR /AP

Gubernátor ruskej Kemerovskej oblasti, kde v požiari v nákupnom centre zahynulo 64 ľudí, odstúpil z úradu. Informovala o tom v nedeľu tlačová agentúra AP s odvolaním sa na Kremeľ. V nedeľnom vyhlásení gubernátor Aman Tulejev uviedol, že ponúkol svoju rezignáciu a prezident Vladimir Putin ju prijal. Tulejev riadil Kemerovskú oblasť vyše 20 rokov.

Požiar v štvorposchodovom nákupnom centre z 25. marca v oblastnom hlavnom meste Kemerovo, na juhu Sibíri, vyvolal posledný týždeň demonštrácie tisícov ľudí. Tí žiadali odstúpenie predstaviteľov Kemerovskej oblasti a sťažovali sa na rozšírenú korupciu a neschopnosť tamojších predstaviteľov.

V súvislosti s požiarom zatkli sedem ľudí, vrátane ženy, ktorá viedla miestny úrad pre stavebný dozor v období, keď nákupné centrum stavali. Ľudia, čo túto tragédiu prežili, uviedli, že automatická požiarna signalizácia počas požiaru nefungovala. Smrť v plameňoch našlo aj 41 detí, dodala agentúra AP.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia