Jednou vetou

Po streľbe na trhoch v Štrasburgu dvaja mŕtvi a niekoľko zranených

Záchranné zložky zasahujú po útoku na vianočnom trhu vo francúzskom meste Štrasburg 11. decembra 2018

foto: TASR/AP

Pri utorkovej streľbe neďaleko vianočných trhov vo francúzskom meste Štrasburg zahynuli dvaja ľudia. Podľa francúzskeho ministra vnútra Christophea Castanera je sedem alebo osem zranených. Útočník polícii uniká.

Francúzske ministerstvo vnútra požiadalo obyvateľov mesta prostredníctvom Twitteru, aby vzhľadom na „vážnu bezpečnostnú situáciu“ nevychádzali na ulicu.

Na námestie, kde sa konajú vianočné trhy, podľa spravodajskej televízie Sky News dorazili príslušníci bezpečnostných síl ozbrojení samopalmi a už o malú chvíľu celý priestor evakuovali. Páchateľ je podľa aktuálnych informácií stále na úteku. Polícia identifikovala páchateľa ako 29-ročného muža zo Štrasburgu, ktorý má kriminálnu minulosť. Polícia ho mala ešte pred útekom postreliť.

Strelec v katedrále v Brázilii zabil štyroch ľudí a spáchal samovraždu

Emmanuel Foulon, hovorca Európskeho parlamentu, ktorý sa počas incidentu nachádzal neďaleko miesta streľby, uviedol, že „vypukla panika a návštevníci reštaurácií pri vianočných trhoch si v strachu políhali na zem“.

Budova Európskeho parlamentu bola v súvislosti so streľbou uzavretá a nikto do nej až do odvolania nesmie vstúpiť a ani ju opustiť.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia