Jednou vetou

Po útoku v Annapolise vyjadril Trump podporu novinárom

Americký prezident Donald Trump.

Foto: pixabay.com

Americký prezident Donald Trump vyjadril v piatok podporu novinárom po tom, ako útočník v predošlý deň zastrelil päť ľudí v redakcii lokálneho denníka v hlavnom meste štátu Maryland.

Podľa Trumpovho vyhlásenia z Bieleho domu, ktoré priniesla agentúra AP, by „novinári, tak ako všetci Američania, nemali mať strach z toho, že budú násilne napadnutí pri výkone svojej práce“. Prezident sa po útoku v redakcii denníka Capital Gazette v Annapolise taktiež vyjadril, že myslí na preživších a pozostalých po obetiach tohto „hrôzostrašného“ vraždenia.

USA: Muža zadržaného po streľbe v redakcii novín obvinili z päťnásobnej vraždy

Ako poznamenala AP, Trump bežne označuje novinárov, ktorí sa venujú jeho osobe, za tvorcov „falošných správ“, ale aj za „zlodejov“ či „nepriateľov ľudu“.

Muža zadržaného v súvislosti so streľbou v redakcii Capital Gazette obvinili v piatok z päťnásobnej úkladnej vraždy. Súd nariadil jeho ponechanie vo väzbe.

Zadržaný muž, identifikovaný ako 38-ročný Jarrod W. Ramos, podľa polície vtrhol do redakcie s opakovacou brokovnicou a usmrtil štyroch novinárov i jednu administratívnu pracovníčku. Podľa AP ide o jeden z najsmrtiacejších útokov na novinárov v dejinách Spojených štátov.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia