Jednou vetou

Po výbuchu bomby pri pyramídach v Gíze hlásia 4 mŕtvych a 12 zranených

Pyramída v Gíze

foto: TASR/AP

Ďalší vietnamský turista zomrel v piatok v dôsledku výbuchu bomby nastraženej pri ceste, ktorý zasiahol autobus neďaleko pyramíd v egyptskej Gíze. Celkove tak prišli o život traja Vietnamci a Egypťan, ktorý pracoval ako turistický sprievodca, informovala tlačová agentúra AFP s odvolaním sa na oficiálne zdroje.

Podľa vyhlásenia egyptskej prokuratúry utrpelo zranenia ďalších 12 osôb – 11 vietnamských turistov a egyptský vodič autobusu. K odpáleniu podomácky vyrobenej bomby sa zatiaľ neprihlásila žiadna skupina. Egyptské ministerstvo vnútra predtým uviedlo, že v autobuse sa viezlo 14 vietnamských turistov.

Nemecká členka IS zotročila v Iraku 5-ročné dievča a nechala ho zomrieť od smädu

Explózia nastala o 18.15 h miestneho času (17.15 h SEČ) na ulici Marijútíja v gízskej štvrti al-Harám, nachádzajúcej sa neďaleko svetoznámych pyramíd. Na miesto rýchlo vyslali príslušníkov bezpečnostných síl, ktorí ho uzavreli. Médiá priniesli zábery bieleho turistického autobusu s rozbitými oknami.

Egypt už roky bojuje proti islamským militantom na Sinajskom polostrove, ktorí niekedy útočia aj v iných častiach krajiny, najmä na príslušníkov kresťanskej menšiny alebo turistov. Najnovší útok je však prvým namiereným proti zahraničným turistom za takmer dva roky.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia