Jednou vetou

Po výbuchu plynu v Magnitogorsku sú už štyria mŕtvi, osud 68 ľudí je stále neznámy

ilustračné foto

foto: TASR/AP

Pri zrútení domu v ruskom meste Magnitogorsk zahynuli v pondelok najmenej štyri osoby, pričom osud 68 obyvateľov budovy ostáva naďalej neznámy. Pre agentúru Interfax to uviedli predstavitelia tlačového oddelenia úradu gubernátora Čeľabinskej oblasti.

„V dome malo registrovaný pobyt 111 ľudí a deväť ďalších si tam prenajímalo byt – celkovo 120 ľudí. Známy je nám osud 52 ľudí. Z nich štyria zahynuli, 16 boli evakuovaní, z toho sedem detí. Hospitalizovaní boli štyria ľudia, z toho dve deti. Ďalších 28 ľudí sa spojilo so záchranným štábom,“ vyhlásili predstavitelia tlačového oddelenia.

Vo Filipínach je po explózii nálože pred nákupným centrom najmenej 11 zranených

Neznámy tak ostáva ešte osud 68 ľudí. Na mieste katastrofy pracujú pri teplote mínus 18 stupňov Celzia stovky záchranárov. Ruský prezident Vladimir Putin vyslal v súvislosti s kritickou situáciou do oblasti ministra pre mimoriadne situácie krízových situácií Jevgenija Ziničeva a ministerku zdravotníctva Veroniku Skvorcovovú.

K zrúteniu budovy v meste Magnitogorsk došlo v pondelok v ranných hodinách. Za príčinu nešťastia označili predstavitelia miestnej administratívy výbuch plynu v dome. Magnitogorsk leží v Čeľabinskej oblasti na rieke Ural.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia