Jednou vetou

Po zemetraseniach v provincii S’-čchuan hlásia zranených aj mŕtvych

Ilustračné foto

TASR/AP

Najmenej dvoch mŕtvych a 19 zranených si vyžiadala séria piatich zemetrasení, ktorá zasiahla v pondelok provinciu S’-čchuan na juhozápade Číny. Tlačová agentúra AFP o tom informovala s odvolaním sa na čínske štátne médiá.

Záchranári sa snažili urýchlene dostať do oblastí v okolí epicentra najsilnejšieho zo zemetrasení, ktoré dosiahlo magnitúdu 6,0. Podľa správy agentúry Sinchua sa tieto oblasti nachádzajú pri meste I-pin, kde navyše začalo silno pršať.

Viacero ľudí zostalo uväznených pod troskami budov. Zrútil sa i jeden z hotelov blízko epicentra, bezprostredne však nebolo jasné, či sú na tomto mieste nejaké obete, uviedla Sinchua.

Filipínsky prezident sa snaží upokojiť situáciu v Juhočínskom mori

Podľa čínskeho seizmologického centra nastali najsilnejšie otrasy okolo 22.55 h miestneho času (16.55 h SELČ) v hĺbke 16 kilometrov. Ďalšie zemetrasenia s magnitúdou do 5,1 zaznamenali v priebehu nasledujúcich 40 minút.

Na niektorých diaľniciach v zasiahnutom regióne sa objavili trhliny. Na sociálnych sieťach sa objavili videozábery lustrov rozkývaných otrasmi, ich pravosť sa však AFP nepodarilo nezávisle overiť.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia