Počas razií proti islamistom v Nemecku zadržali šiestich ľudí

Ilustračné foto

Foto: TASR/AP

Polícia v západonemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko zadržala vo štvrtok šesť osôb počas razií zameraných proti ľuďom z islamistických kruhov, ktorí boli podozriví z toho, že môžu plánovať teroristický útok. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Stredobodom zásahu, ktorý sa začal okolo štvrtej hodiny nadránom, bol byt v meste Düren, do ktorého sa hlavný podozrivý prednedávnom nasťahoval k ďalšiemu radikálovi. Polícia prehľadala aj byt v Berlíne, v ktorom predtým žil, a takisto priestory jeho stavebnej firmy v Kolíne nad Rýnom.

Hlavným podozrivým je 30-ročný muž nemecko-libanonského pôvodu, ktorý konvertoval na islam a polícia ho mala na zozname extrémistov už šesť rokov. Opakovane sa totiž pokúšal vycestovať na územia kontrolované Islamským štátom (IS), uviedol pred novinármi predstaviteľ polície Klaus-Stephan Becker.

Putin a Macron vyzvali na zjednotené úsilie na záchranu iránskej jadrovej dohody

Polícia k zásahu pristúpila po tom, ako muž hovoril o tom, že plánuje vystúpiť na najvyššie miesto v raji moslimskej viery, čo by sa podľa Beckera dalo chápať ako synonymum samovražedného útoku.

Jednotky polície preto podľa neho konali preventívne, zatiaľ však nemajú nijaké konkrétne informácie, kde, kedy a ako sa mal údajný útok uskutočniť.

Môže vás zaujímať

Šéfa spravodajskej služby vinia zo zlyhania v spojitosti s útokmi na Srí Lanke