Jednou vetou

Počet obetí cunami v Indonézii sa zvýšil na 429

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Počet obetí prívalových vĺn cunami, ktoré v sobotu zasiahli pláže v oblasti Sundského prielivu v Indonézii, sa zvýšil na najmenej 429 mŕtvych. Najmenej 128 osôb je stále nezvestných, takmer 1500 ľudí utrpelo zranenia a tisíce prišli o domovy, oznámili podľa agentúr AP a DPA v utorok miestne úrady.

 Cunami udreli v sobotu večer miestneho času na južné pobrežie ostrova Sumatra a na západné pobrežie ostrova Jáva. Podľa expertov erupcie sopky Anak Krakatoa, nachádzajúcej sa medzi týmito ostrovmi, vyvolali podmorské zosuvy pôdy a práve tie potom spôsobili ničivé vlny.

Pláže pokryté troskami prehľadávali stovky vojakov, policajtov i dobrovoľníkov, ktorí pátrali po telách alebo pomáhali ľuďom, ktorí tragédiu prežili.

Požiar v ubytovni pre utečencov spôsobil zranenia 8 ľuďom zo Sýrie

 Vlny cunami si vyžiadali obete a škody v piatich okresoch na oboch ostrovoch, najviac postihnutým bol okres Pandeglang na západnom pobreží Jávy.

Experti v nedeľu varovali, že Indonéziu môžu zasiahnuť ďalšie vlny cunami z dôvodu aktivity sopky Anak Krakatoa, ležiacej asi 50 kilometrov od pobrežia.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia