Jednou vetou

Počet obetí etnickej masakry vzrástol na 157, OSN situáciu vyšetruje

Ilustračné foto

Foto: TASR/AP

Na minimálne 157 mŕtvych vzrástol počet obetí etnickej masakry, ku ktorej došlo v sobotu v strednej časti Mali. Oznámila to v utorok agentúra Reuters s odvolaním sa na miestne úrady.

Členovia milícií lovecko-poľnohospodárskeho etnika Dogonov mali zaútočiť na dedinu Ogossagou, obývanú príslušníkmi znepriateleného pastierskeho kmeňa Fulbov. Medzi obeťami sú aj tehotné ženy, malé deti, starí ľudia a tiež miestny náčelník.

Podľa očitých svedkov boli takmer všetky chatrče v dedine vypálené. Obete boli zastrelené alebo dosekané mačetami. Približne tretinu mŕtvych tvoria deti. Ďalších zhruba 70 ľudí utrpelo zranenia.

Sýria požiadala o urgentné zasadnutie BR OSN ku Golanským výšinám

Na miesto masakry v nepokojnom regióne Mopti bol vyslaný tím vyšetrovateľov OSN, ktorý má pomôcť malijským úradom vypátrať a potrestať páchateľov.

Pokojné spolunažívanie medzi oboma spomínanými etnikami narušil vzostup islamských extrémistov, ku ktorému došlo v Mali v posledných rokoch. Členovia kmeňa Dogon obviňujú prevažne moslimských Fulbov z podpory džihádistov. Samotní Fulbovia to popierajú.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia